Privátní Archív Vín slaví již čtrnáct let své existence. V roce 2000 jsme zrekonstruovali sklepní prostory v centru Prahy na rohu Žitné ulice a Karlova náměstí, které byly od 2. světové války zasypány a vybudovali zde originální vinotéku v centru Prahy s pravou privátní atmosférou moravského sklepa. Po celou tuto dobu si firma budovala dobré jméno u svých klientů, pořádala mnoho prezentací a degustací vín z celého světa. Prostory vinotéky navštívila řada osobností politického a kulturního života a prožili zde mnoho jedinečných zážitků spojených s ochutnávkami vín. Vinotéka přečkala i svoje vytopení způsobné stavbou kolektoru v centru Prahy. Od roku 2008 začala firma rekonstruovat opět staré sklepní prostory v klidné části Starého Města pražského, aby pro své klienty vytvořila originální privátní vinný klub s jedinečnou atmosférou a jedinečným prostorem.

Na podzim roku 2009 zde otevřela privátní vinný klub v Benediktské ulici, v Praze 1 (nedaleko Staroměstského náměstí).  Klub má své stálé členy, kteří mají neomezený vstup do prostor vinotéky  a jejího využití v provozní době. Každý vlastní svoji elektronickou vstupní kartu, pomocí níž se do prostoru dostane a může při dodržování a respektování práv  povinností člena klubu vinotéky tento prostor využívat. Kluboví příslušníci jsou zváni na pravidelné řízené degustace vín, prezentace jednotlivých vinařství. Degustace vín včetně občerstvení jsou pro členy vinotéky a jejich doprovod zcela zdarma.

Privátní vinotéka nabízí osobité zázemí pro pořádání firemních akcí, prezentací, školení, tiskových konferencí s celkovou kapacitou 40 míst k sezení a 30 míst k stání.

Prostor vinotéky je tvořen vstupním prostorem s přijímací recepcí a šatnou pro odkládání, barem s vitrínami pro občerstvení, degustačním prostorem vybaveným moderní audiovizuální technikou vhodnou např. k  prezentacím, samozřejmostí je volný wi-fi internet, řečnický pult s mikrofonem a přihrádkami pro umístění degustovaných vín, barový pult s kompletním sommelierským vybavením, výčep, nápojový automat, kávovar, chladící vitrína s nealkoholickými nápoji atd. V prostorách vinotéky je také umístěno piano, které je pravidelně seřizováno a volně k dispozici včetně dalších nástrojů. Samozřejmostí je sociální zařízení. Tato plocha zahrnuje také kuřácký salónek, kde si klienti mohou vychutnat věhlasné doutníky a rovněž si je tam skladovat ve speciálně upravených humidorech. Mimo to je v salónku k dispozici kulečník.

Členové klubu si skladují svoje vína a vína z jednotlivých degustací v klimatizovém archívu. Každý člen má svoji kóji, ke které vlastní klíč a ukládá si tam vína dle svého uvážení nebo k tomuto účelu využije služeb provozovatele.

Prostor vinotéky je působivou kulisou nejrůznějších eventů, které mohou být připraveny dle přání klienta na klíč. Za dobu své existence zde byla degustována řada vín z celého světa a rovněž vína vynikající kvality z domácí produkce. Znalci a přátelé vína mohli ocenit francouzská, rakouská, alsaská, jihoafrická, bulharská a další vína všech kontinentů. K vínům jsou připraveny na degustacích kombinace slaných a sladkých delikates, domácí produkty počínaje moravskou zabíjačkovou nabídkou a konče mořskými plody a bioprodukty.

Součástí servisu je dodávka objednaných vín do kójí a dovoz vín klientům, kteří nejsou členové klubu do jejich soukromých adres atd.